Moje Podwórko

„MOJE PODWÓRKO”

   MojePodworko           

Film został zrealizowany na podstawie rysunków satyrycznych Sławomira Łuczyńskiego.

Sławomir Łuczyński jest znakomitym polskim rysownikiem, laureatem ponad 30 nagród w międzynarodowych konkursach rysunku satyrycznego oraz 20 krajowych. Jego prace można było zobaczyć na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach.

Blender2          Blender1

Sławomir Łuczyński jakiś czas temu poprosił mnie abym zrealizował na podstawie jego rysunków coś na kształt animowanej etiudy. Propozycję przyjąłem. Tego typu realizacje mają jednak pewną trudność. Rysunki są skończoną całością. Musiałem znaleźć pewien klucz, który mógł je zmyślnie połączyć. Tym kluczem okazał się jeden z rysunków ukazujących podwórko. Resztę rysunków trzeba było odpowiednio spreparować – czyli domalowywać tła oraz wycinać czy to fragmenty, cz też całe postaci.

FhotoMorph          Gimp
 

Przyjąłem też pewne założenie. Film jest nie komercyjny, więc realizacja musi być dokonana w jak największym stopniu programami dostępnymi za darmo. I tak, wybór padł na znany mi i lubiany program do animacji 3D – Blender oraz do obróbki rastrowej Gimp. Wykorzystałem też do animacji ciekawy program do morphingu FotoMorph.

 

Blender4          Blender3

MOJE PODWÓRKO” – animacja 2D czas 9 min.
rysunki i projekty plastyczne – Sławomir Łuczyński
realizacja – Krzysztof Dumka

Maszyna Wyobraźni”